bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAké je to byť veštkyňou?

Možno ste už o nej počuli. A možno ju sledujete takmer denne. Najznámejšia slovenská veštkyňa Zana pracuje už sedem rokov vo vydavateľstve Axel Ringier Springer, kde tvorí horoskopy, predpovede budúcnosti a články pre časopisy a noviny.

http://data.bux.sk/book/020/260/0202605/medium-z_jej_krvi.jpg Okrem toho sa ako vedma, numerologička a liečiteľka venuje ľuďom, ich problémom, zdraviu aj láskam. Teraz o nej vychádza kniha a je to fascinujúce čítanie!

Zana si mimoriadne cení, že jej bolo umožnené žiť pár rokov po boku skutočnej hrozenkovskej bosorky. „Jej pohľadu sa nedalo klamať, ľuďom videla až do špiku kostí a veľakrát poslala človeka bez vysvetlenia preč. Našla v ňom niečo čierne, v čom nejestvovala budúcnosť... Aj ja to robím...občas...inak to nejde,“ rozpráva veštkyňa Zana.

Objednajte si novú knihu Z jej krvi.
Kupit bux.sk

Šokujúce bolo napríklad jej prvé stretnutie s démonmi, ktorých niektorí ľudia nosia so sebou. „Myslím, že vtedy som pochopila slovné spojenie - krvi by sa v človeku nedorezal . Prežila som to na vlastnej koži. Bolo to desivé, strašne som sa bála, no musela som s tou osobou pracovať a zahnať démonov.“
Ak dnes k nej príde takýto klient, má obrovský rešpekt a aj zimomriavky, obavy „pretože dopredu neviem, ako také stretnutie dopadne,“ dodáva známa veštkyňa.

http://www.vestkynazana.sk/media/uploads/images/Z-jej-krvi_607x200.jpg

Fascinujúci príbeh veštkyne
Román Z jej krvi je skutočný príbeh najznámejšej slovenskej veštkyne a liečiteľky Zany. Začína sa príbehom jej praprastarej matky Olívie, ktorú v jej dobe považovali za bosorku, liečiteľku a vedmu. Žila na hrane vtedajšej spoločnosti, s ľuďmi, a predsa bez nich, no šťastná so svojím manželom a synmi.

Olívia zanechala prapravnučke obradný prsteň a podrobné zápisky s rodovými zaklínadlami a popismi, ukryté vo zvláštnej truhličke.

Zane sa tieto rodinné poklady dostali do rúk po viac ako storočí a spolu so zdedeným darom jasnovidectva určili jej ďalšiu cestu životom.

Zaninu životnú púť, nepochopenie rodiny, priúčanie sa i porozumenie inému svetu  jej pomáhala prekonávať hrozenkovská bosorka Agáta, ktorá sa stala jej spriaznenou dušou  a priateľkou. No aj v tých chvíľach Olívia držala ochrannú ruku nad svojou prapravnučkou a spoločne s vedmou Agátou jej pomáhala akceptovať skutočnosť, že je iná.

Pretože aj Zana má krv bosoriek.

ssssŽiadna čarodejnícka romanca
Redaktorka Anna Lackovičová, ktorá so Zanou doviedla rukopis do podoby mimoriadne zaujímavej a nezvyčajnej knihy, tvrdí, že Z jej krvi nie je nejaký vymyslený čarodejnícky príbeh.  „Skôr je to zaslúžená rehabilitácia bielej mágie, prijímanej s úctou a vážne aj so všetkou jej rozprávkovitosťou a prvkami mimozmyslového vnímania i s popretím princípov logiky aj jednoty času,“ dodáva skúsená redaktorka.

V knihe nenájdete žiadnych anjelov, ani čakry, karmu, či rôzne východné ponaučenia. „Skrátka: naše staré dobré, tak trochu pohanské babky-korenárky s ich bylinkami, škapuliarmi, čítaním z ruky a z kariet, so zaklínadlami a záhadnou schopnosťou predvídať budúce udalosti.“

ssss

Objednajte si novú knihu Z jej krvi.
Kupit bux.sk

Aj v dnešnom racionálnom svete existujú veci nebom a zemou. Nepochopiteľné. Záhadné. Tajomné. A často ťažko prijímané.
Dôkazom toho je najznámejšia slovenská veštkyňa Zana a jej životný príbeh z Jej krvi. „Rada by som tou knihou oslovila nielen tých, ktorí na ezoteriku veria, či s ňou pracujú, ale najmä tých, ktorí neveria...“ prezrádza Zana.

sssssKaždý sme totiž už zažili veci „nepochopiteľné“, tajomné, ktoré nevieme racionálne vysvetliť.
Zamysleli ste sa však nad tými situáciami hlbšie?
Pátrali ste po ich pôvode a najmä význame?
Skúste vnímať svet naokolo v širších súvislostiach aj so svojou minulosťou, odporúča veštkyňa Zana. „Pretože naša minulosť nie je len o nás. Je aj o našich predkoch. Je to jemná niť, ktorá nás spája s mnohými svetmi a ak im porozumieme, môžeme prežiť život v úžasných farbách,“ myslí si Zana.
Viac sa dozviete na jej stránke www.vestkynazana.sk.  

Začítajte sa do novinky Z jej krvi.

Milan Buno, 19.5.2015

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(19. októbra 2016 v 9:49)
Kniha Z jej krvi sa ma do seba vtiahla hneď úvodnou kapitolou, v ktorej bosorka Olívia pomáhala pri pôrode. Neskôr som zasa, pri opise úrazu hlavnej hrdinky, mala pocit, že tu rozprávačský talent trochu chýba. Ale postupne, ako som čítala ďalej, začala som sa tešiť na momenty, keď si nájdem čas na čítanie, pretože s touto knihou sa mi vždy podarilo odpútať sa od reality a úplne si predstaviť dej a miesto deja. Autorka veľmi originálne vymyslela prelínanie časových období , podporilo to vierohodnosť dejov v našom období. O hrozenkovských bosorkách som počula už za socializmu a nikdy som neverila, že aj skutočne môžu ľuďom pomáhať. Kniha mi pomohla tento názor zmeniť. A okrem Daru, o ktorom Zana píše, má aj úžasný rozprávačský talent. A preto Vám, pani Zana, želám ešte veľa príležitosti tento talent rozvíjať. Rada si prečítam aj ďalšiu Vašu knihu.