bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAk tečie krv. Mrazivá zbierka poviedok majstra hororu Stephena Kinga

Štyri doteraz nepublikované novely od Stephena Kinga.
Nájdete v nich všetky jeho silné stránky – hororové zimomriavky, nadprirodzeno, strach a zlo. A fanúšikovia knihy Outsider sa určite potešia, pretože hneď v prvej poviedke sa vracia obľúbená hrdinka Holly Gibneyová.

To je novinka Ak tečie krv.

Holly Gibneyová z detektívnej agentúry Stratení nájdení pracuje na prípade strateného psa – a na zlepšení svojej asertivity –, keď uvidí v televízii zábery z výbuchu bomby na strednej škole Alberta Macreadyho. Len čo si však znova naladí nočné správy, uvedomí si, že s reportérom, ktorý bol na mieste činu ako prvý, nie je niečo v poriadku.

Tak sa začína poviedka Ak tečie krv, samostatné pokračovanie románu Outsider (IKAR 2019), v ktorom sa jedinečná Holly venuje svojmu prvému sólo prípadu. A to, že zbierka poviedok nesie jej názov, nie je náhoda. „Ak tečie krv, ide to na titulku“ hovorí sa medzi novinármi a reportérmi. Vedia prečo.

Pozrite si booktrailer:

Sprevádzajú ju ďalšie tri príbehy – Telefón pána Harrigana, Chuckov život a Krysa z pera obľúbeného a výnimočne nadaného spisovateľa, ktorý sa počas svojej plodnej kariéry k tejto kratšej literárnej forme opakovane vracia. Mnohé z jeho poviedok sa stali predlohou kultových filmov. Ale ako hovorí Stephen King: „Filmy sú prchavé, zatiaľ čo knihy – aspoň tie dobré – sú na večné veky, alebo aspoň skoro.“

Ak tečie krv je veľmi vydarený mix poviedok majstra hororu a ak ste sa doteraz neodhodlali na jeho veľké hity – možno aj kvôli ich hrúbke, ktorá neraz dosahuje 800, či 1000 strán – vyskúšajte tieto novely. Sú tam klasické kingovky, z ktorých mrazí a behajú vám po tele zimomriavky. Výborne vykreslené prostredia, samotná atmosféra, skvelé nápady.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Kamil Mikulčík:

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.