bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAk prežije, stane sa legendou

Mágia, dobrodružstvo, tajomstvá a romantika. To všetko spojené do pútavého príbehu, ktorý vás prenesie do kráľovstva Tearlingu.

http://data.bux.sk/book/020/217/0202176/medium-kralovna_tearlingu.jpgFascinujúci dobrodružný príbeh utajenej kráľovnej a jej nebezpečnej cesty na trón. Pod vydavateľskou značkou YOLi vychádza ďalšia lahôdka najmä pre mladších čitateľov, ktorí si zamilovali fantasy a magické príbehy.

Novinka Kráľovná Tearlingu je príbeh o sile priateľstva, ktoré odolá aj najtemnejšej mágii.

V deň svojich devätnástych narodenín sa princezná Kelsea, vychovávaná vo vyhnanstve, vydá na nebezpečnú púť. Márnivá a sebecká kráľovná Elyssa je mŕtva a Kelsea musí zasadnúť na trón, ktorý jej právom patrí.
Na dievča s nezvyčajnou jazvou a magickým náhrdelníkom však z každej strany striehnu nepriatelia. Urobia všetko pre to, aby zabránili jej korunovácii za vládkyňu Tearlingu. Neboja sa použiť ani čiernu mágiu.
Hoci Kelsei koluje v žilách kráľovská krv, necíti sa ako vodkyňa. Nepozná svoj ľud a nevie nič o krutovláde svojej matky ani všetkých hrôzach, ktoré sa v krajine dejú.

Kelsea sa nepoddáva, no stačí jediný trúfalý čin následníčky trónu a kráľovstvo zasiahne nemilosrdná pomsta tyranskej vládkyne susedného Mortmesnu, červenej kráľovnej, obávanej čarodejnice. Až vtedy sa ukáže, komu môže Kelsea skutočne dôverovať. Mladá vládkyňa sa tak podrobí skúške ohňom, ktorá z nej spraví legendu... ak sa jej podarí ostať nažive.

„Prvá kniha z trilógie, ktorá bude určite baviť čitateľov po celom svete.“
The Wall Street Journal

ddddKráľovnú Tearlingu si obľúbila aj Emma Watson, ktorú poznáme ako Hermionu zo série o Harry Potterovi. „Lichotí mi to,“ tvrdí autorka Erika Johansenová, „a znamená to pre mňa veľa, že Emme učarovala hlavná hrdinka Kelsea. Emma je neuveriteľne inteligentná a osobne ju obdivujem. Ako Hermiona bola v Harry Potterovi vynikajúca.“

Kelsea má byť prostá a jednoduchá, no Emma Watson taká celkom nie je. To sprvu prekážalo samotnej spisovateľke. Emma je podľa nej výrazná, skvelá herečka...no napokon priznala: „Najdôležitejšie však je, aby bola tá postava inteligentná. A to Emma Watson rozhodne je!“

Takže áno, Emma Watson bude filmovou kráľovnou Tearlingu. Práva na film zakúpilo štúdio Warner Bros Pictures a producentom bude chlapík, ktorý má na svedomí celú sériu o Harry Potterovi. Takže je len prirodzené, že aj on chcel Emmu v role kráľovnej.

Trilógia o kráľovstve Tearlingu je takpovediac ženská verzia série Pieseň ľadu a ohňa (Hra o tróny) od G.R.R.Martina. Príbeh sa odohráva 300 rokov po ekologickej katastrofe, keď značnú moc v rukách má zlomyseľná Červená kráľovná.

Film Kráľovná Tearlingu by mala prísť do našich kín v roku 2016.

Objednajte si novinku Kráľovná Tearlingu.
Kupit bux.sk

Erika Johansenováje talentovaná tridsaťpäťročná absolventka známeho amerického kurzu tvorivého písania Iowa Writers’ Workshop. Keď jej obľúbený autor Stephen King získal cenu National Book Award, uvedomila si, že aj ona chce písať knihy, v ktorých sa dejú veľké veci. Tearling sa jej zjavil vo sne jednej noci v roku 2007. Neskôr sa jej v hlave zrodila postava Kelsey, ako vodkyne usilujúcej sa konať dobro a presadiť zmenu.

http://img3.cache.netease.com/photo/0026/2014-02-10/9KO6VA0443AJ0026.jpgPrečítajte si úryvok z novinky Kráľovná Tearlingu:

Ach, Tearling, ach Tearling, roky v nevýslovnej
strasti trpezlivý – voláš po kráľovnej.

Kelsea postrehla, ako sa po brieždiacej oblohe mihol čierny tieň a hneď zmizol. Zatlačila pätami Rakeovi do slabín a uvoľnila opraty, nakoľko si trúfala. Žrebec zrýchlil tempo, no bolo to márne; žiadny kôň s človekom na chrbte by nepredbehol loviaceho jastraba. Kelsea sa rozrušene obzerala na všetky strany, no nič nevidela, ani skupinku stromov, kde by sa mohli ukryť, iba nekonečné polia a v diaľke modrý pásik rieky. Siahla pod plášť po nôž.
„Dole! Prikrčte sa!“ skríkol spoza nej Palcát. Kelsea sa prikrčila a začula, ako vzduch nad jej hlavou preťalo svišťanie pazúrov.
„Lazarus!“
„Choďte, pani!“
Kelsea sa pritisla Rakeovi ku krku a celkom uvoľnila opraty. Ozlomkrky cválali krajinou, už ani nerozoznávala roľníkov na poli, boli iba jednou súvislou zelenohnedou šmuhou. Myslela na to, že je iba otázkou času, kedy ju kôň zhodí a ona si zláme väzy. Dokonca aj táto predstava však prinášala zvláštnu slobodu... napokon, nikto neočakával, že zostane tak dlho nažive.
Jastrab druhýkrát zaútočil sprava. Kelsea sa opäť prikrčila, no neskoro. Vták jej zaťal pazúry do krku...

Milan Buno, 18.1.2015

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.