bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAk ma nenájdeš, zomriem! Nový triler od Sebastiana Fitzeka

Niektoré príbehy sú ako smrtiace špirály, ktoré sa hrdzavými hákmi zarývajú stále hlbšie a hlbšie do vedomia toho, kto ich počúva. Nazývam ich perpetuum morbile. Príbehy, ktoré sa nikdy nezačali a nikdy sa neskončia, pretože sú o večnom umieraní...

Zberateľ očí hrá najstaršiu hru na svete: na schovávačku. S vašimi deťmi.
Dá vám 45 hodín, aby ste ich našli. Ale hľadanie trvá večnosť. A páchateľ medzitým koná...

Zberateľ očí udrel už trikrát, keď na scénu vstupuje bývalý policajný mediátor Alexander Zorbach. V súčasnosti je policajným reportérom berlínskeho denníka, preto sa vydáva po stopách viacnásobného páchateľa, ktorého novinári nazývajú Zberateľ očí. V minulosti sám pracoval ako policajt, má teda bohaté skúsenosti a užitočné kontakty.

Navyše je vždy o krok pred políciou, a pravdepodobne aj preto sa stane hlavným podozrivým. Páchateľ zatiaľ nezanechal nijakú užitočnú stopu. Odrazu sa však nečakane objaví tajomná svedkyňa, slepá fyzioterapeutka Alina Gregorievová, a tvrdí, že dokáže nazrieť do minulosti svojich pacientov, stačí jej len dotknúť sa tela. A deň predtým možno ošetrovala Zberateľa očí.

Fitzek dá postupne slovo aj ďalším protagonistom, policajtovi Philippovi Stoyovi a redakčnému asistentovi Frankovi Lahmannovi, pričom ich rozprávanie strieda s pocitmi a myšlienkami uneseného chlapca Tobiasa Traunsteina. Dej sa sústreďuje na pátranie po ešte žijúcej obeti – v tomto prípade po súrodencoch Traunsteinovcoch.

Fitzek verný mottu knihy preniesol preteky s časom aj do grafickej podoby románu. Príbeh sa začína epilógom a postupuje od poslednej kapitoly k prvej, čísla strán tiež klesajú a všetko sa končí prológom. A prečo Zberateľ očí? To sa dozviete v knihe.

Zberateľ očí patrí medzi to najlepšie, najmrazivejšie a najdesivejšie, čo Sebastian Fitzek napísal. Zahryznete sa do knihy a nebudete chcieť pustiť. Originálna zápletka, majstrovsky napísaná a tá atmosféra... v tom je Fitzek neopakovateľný. „Záhadné, rafinované a absolútne desivé!“ napísali v Die Presse a der Spiegel dodáva: „Jednoznačne jeden z najpútavejších trhákov Sebastiana Fitzeka.“

Sebastian Fitzek

Nemecký spisovateľ a novinár. Náklad jeho detektívok presiahol 9 miliónov výtlačkov a bol preložený do 25 jazykov. V súčasnosti je najúspešnejším a najžiadanejším nemeckým autorom, ktorý sa presadil aj v USA a v Anglicku.

Hneď jeho prvý psychotriler Terapia sa stal bestsellerom a filmová spoločnosť Odeon vzápätí zakúpila filmové práva. Bola to dobrá voľba, lebo aj film získal mnohé ocenenia. Jeho druhá kniha Šialená hra bola taktiež nezvyčajným úspechom a rovnako sfilmovaná. Desať rokov a desať strhujúcich bestsellerov urobila z autora priam detektívneho guru. V Nemecku sa jeho romány tešia takej obľube, že boli uvedené ako rozhlasové či divadelné hry, dokonca zhudobnené.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.