bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe iBux.skAj spravodlivosť má svoje hranice

Bývam na dvadsiatom štvrtom poschodí bytového domu v centre City, odkiaľ mám čiastočný výhľad na rieku. Som spokojný, lebo je tu ticho a bezpečne. Keby mi dal niekto do bytu bombu alebo ho podpálil, nezaobišlo by sa to bez poškodenia celej budovy. V starom byte na prízemí mi totiž vystrieľali okná a pred piatimi rokmi mi hodili do kancelárie zápalnú bombu. Nikdy „ich“ nenašli ani neidentifikovali, mám dojem, že policajti nepátrali až tak usilovne. Moja práca vyvoláva nenávisť a stále je dosť ľudí, ktorí by ma radi videli trpieť. Niektorí sa skrývajú za policajný odznak...

Tak to je on.
SEBASTIAN RUDD
Nový hrdina z knihy Johna Grishama, ktorého si rýchlo obľúbite a budete hltať jeho dobrodružstvá stranu za stranou.
Osamelý strelec patrí podľa médií medzi to najlepšie, čo Grisham za posledné roky napísal. Pozrite si skvelý slovenský TRAILER a vypočujte si ukážku v podaní herca Borisa Farkaša.

Sebastian Rudd nie je typický právnik. Pracuje v upravenej dodávke s nepriestrelnými oknami, wi-fi, barom, chladničkou, koženými kreslami, skrytým priečinkom na zbrane a ozbrojeným šoférom. Nemá firmu ani spoločníkov, zamestnáva iba šoféra, bodygarda, koncipienta, dôverníka a nosiča golfových palíc v jednej osobe. Býva sám v neveľkom, ale bezpečnom byte, kde je hlavným kusom nábytku starožitný biliardový stôl. Pije bourbon z limitovanej edície a nosí pri sebe zbraň.


Výsledek obrázku pro sebastian ruddSebastian obhajuje ľudí, ku ktorým by sa ostatní právnici ani nepriblížili: potetovaného chlapca, údajného člena sekty satanistov, ostrieľaného zločinca v cele smrti, majiteľa domu zatknutého za streľbu na zásahovú jednotku, ktorá mu omylom vtrhla do domu.
Prečo práve títo klienti?
Lebo Sebastian verí, že každý má právo na spravodlivý proces, a je ochotný aj pre to podvádzať. Nenávidí nespravodlivosť, neznáša poisťovne, banky a veľké korporácie, nedôveruje úradom a vysmieva sa pravidlám etického správania v justičnej praxi.

„Rudd, musíte ich zastaviť.“

„To sa nedá. Nedokážem ich zastaviť. Z času na čas ich môžem strápniť a City to bude stáť nejaké peniaze, ale to, čo robia tu, sa deje všade. Žijeme v policajnom štáte, všetci stoja na strane policajtov.“

Sebastian Rudd je jednou z najvýraznejších, najvýstrednejších a najživšie pôsobiacich postáv tohto autora. Drsný, vtipný a napínavý, taký je príbeh Osamelého strelca z pera majstra právnického trileru.

Nie som typický právnik.
Žijem na hrane.
Som osamelý strelec

Vypočujte si AUDIO ukážku.
Z knihy číta Boris Farkaš:http://data.bux.sk/author/au0/135/au01357/large-john_grisham.jpgJohn Grisham je americký spisovateľ, autor mimoriadne úspešných trilerov z právnického i športového prostredia. Jeho knihy preložili do 42 svetových jazykov, viaceré z nich sa stali základom pre filmové spracovanie.
Svojho času hrával ako zadný rozohrávač v mužstve Chargers na strednej škole v meste Southaven v štáte Mississippi.
V súčasnosti žije so svojou rodinou striedavo vo Virgínii a v Mississippi.

Vo vydavateľstve IKAR od Johna Grishama vyšlo týchto 27 kníh:

Advokát chudobných, Bratstvo, Calico Joe, Cela smrti, Čarodejník, Firma, Hra o pizzu, Kedy zabiť, Klient, Kráľ odškodného, Maklér, Maľovaný dom, Mississippské poviedky, Nevinný, Odvolanie, Partner, Platanový rad, Podfuk, Porota, Prípad Pelikán, Spoločník, Sudca, Tajomstvo Gray Mountain, Také nezvyčajné Vianoce, Testament, Tribúny, Zoznam

Objednajte si právnický triler Osamelý strelec.
Kupit bux.sk

Existuje nepísané pravidlo, že kauzy, na ktorých sa nedá zarobiť, dostávajú mladší právnici, lebo po prvé, niekto ich zobrať musí a po druhé, starší právnici to tiež robili, keď boli mladší. Všetci do jedného odmietli obhajovať Gardyho, a medzi nami, ani im to nezazlievam. Je to ich mesto, ich životy, každému, kto by sa postavil na stranu zvrhlého vraha, by to navždy zničilo kariéru.
Ako spoločnosť síce veríme, že človek obvinený zo závažného zločinu má právo na spravodlivý proces, ale keď príde na lámanie chleba, je ťažké nájsť schopného právnika, ktorý by zaručil, že proces bude naozaj spravodlivý. Právnici ako ja žijú s otázkou: „Ako môžete obhajovať takého vyvrheľa?“
 „Niekto musí,“ odpovedám rýchlo a odchádzam.
Naozaj chceme spravodlivé procesy? Nie, nechceme. Chceme spravodlivosť a chceme ju rýchlo. Spravodlivosť posudzujeme prípad od prípadu.

Milan Buno, 20.9.2016

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.