bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAgatha Christie a jej Puknuté zrkadlo

„No ale toto!“ zvolala Heather. „Tak vy ste slečna Marplová. Už som o vás počula. Vy máte prsty vo všetkých vraždách.“
„Heather! Čo tým…?“
„Ale veď vieš, ako to myslím. Nie že má v nich naozaj prsty, ale ich rieši. Je to tak, nemám pravdu?“
Slečna Marplová skromne zamrmlala, že mala do činenia s vraždou raz či dvakrát.

Puknuté zrkadlo je jeden z najslávnejších detektívnych príbehov Agathy Christie, ktorým si slečna Marplová dodnes získava srdcia všetkých generácií milovníkov klasickej detektívky. Teraz vychádza v novom vydaní s ešte krajšou obálkou.

Malebná dedinka Mary St. Mead je oázou pokoja. Tak ju vníma aj jedna z najstarších obyvateliek slečna Marplová, a preto sa tu rozhodne usadiť i známa herečka Marina Greggová, ktorá by v pôvabnom Gossingtonskom sídle chcela zabudnúť na osobnú traumu.

Nie je to však ľahké, keďže tu postupne zavraždia troch ľudí. Je to iba omyl vraha, ktorý chcel pripraviť o život krásnu úspešnú herečku, čo menila manželov ako na bežiacom páse? Alebo sa kľúč skrýva v minulosti obetí, nemenej temnej, ako je Marinina?

Slečna Marplová rozpletá klbko citov, vášní a ľudských vzťahov rovnako šikovne, ako pletie svetre na posiedkach so známymi, kde vytiahne z ľudí aj to, čo vonkoncom nechceli povedať. Navyše miestna polícia ani Scotland Yard si nevedia dať rady a tak sa slečna Marplová môže ukázať v celej svojej kráse...či presnejšie v tom najlepšom svetle, keďže jej pozoruhodné postrehy sa málokedy mýlia.

Puknuté zrkadlo nás zavedie do trošku zmenenej dedinky Mary St. Mead. Pôvodní obyvatelia ako pani Bantryová sa musia vzdať svojich veľkých domov, ktoré už nedokážu udržiavať bez služobníctva. A t k ich kupujú noví, bohatí ľudia...medzi nimi aj herečka Marina.
Na staré dobré časy spomína aj slečna Marplová. Veď kedysi jej stačilo usalašiť sa na svojej vhodne umiestnenej záhradke a sledovala okolie, vedela o všeličom, čo sa udialo...

Túto knihu venovala Agatha Christie herečke Margaret Rutherford, ktorá v štyroch filmoch v 60.rokoch stvárnila slečnu Marplovú.

Slečnu Marplovú si musíte obľúbiť. Je správne starosvetská, taká zvedavá, ale príjemná susedka. Má prirodzenú inteligenciu, zdravý sedliacky rozum a vie nazrieť pod kožu, aby sa dopátrala pravdy. Opäť napísané ľahkým, čítavým štýlom, ako to vedela len Agatha Christie.

Milan Buno, knižný publicista

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.