bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skNový Khaled Hosseini: A hory odpovedali ozvenou

Jediná životná situácia dokáže ovplyvniť mnohé životy... Pari má tri roky a jej veľký brat Abdulláh desať. Sú to polosiroty z afganskej dedinky, ktoré majú nádherný a jedinečný vzťah. Pre Abdulláha je jeho malá sestra to najdrahšie, čo má, a obetavo jej nahrádza mamu. Zakaždým sa čudoval, ako môže také drobné krehké telo pojať toľko radosti a toľko dobroty.

Khaled HosseiniPari bola jediný človek na svete, ktorý by ho nikdy nezranil, ba ani nemohol zraniť. „Z vozíka sa vystrčila Parina ruka a rýchlo vkĺzla do Abdulláhovej. Pari sa naňho dívala uslzenými očami a usmievala sa štrbavým úsmevom, akoby ju nikdy nemohlo postretnúť nič zlé, pokým bude po jej boku Abdulláh. Obopol jej malú dlaň prstami, ako to robil každú noc, keď on a jeho malá sestra spali na rozkladacom ležadle s hlavami tesne pri sebe a s nohami spletenými dovedna.“

A hory odpovedali ozvenouV niektoré dni mal Abdulláh pocit, že len Pari je jeho jediná skutočná rodina, ktorú ešte má. Občas však príde deň, keď jediná situácia zasiahne ich život, ale aj množstvo ľudí okolo nich a stane sa svedectvom morálnej zložitosti života.

Khaled Hosseini, autor bestsellerov Majster šarkanov a Tisíc žiarivých sĺnk, prichádza s novým nevšedným románom A hory odpovedali ozvenou o tom, ako milujeme, ako sa staráme jeden o druhého a ako naše životné rozhodnutia rezonujú naprieč generáciami.
S jeho hrdinami prejdeme od afganského Kábulu do Paríža, San Francisca, aj na grécky ostrov Tinos. Jeho príbeh je nielen o deťoch, ale aj rodičoch, súrodencoch, bratrancoch. Je to nezabudnuteľný román o hľadaní stratenej časti každého z nás, aj kúska z iných ľudí, ktorých milujeme alebo nás s nimi v živote spája nejaké puto.

A hory odpovedali ozvenou je román o generáciách, cez ktoré Hosseini preniká do našej výchovy a našich spletitých vzťahov. Ukazuje, ako vieme zraňovať, zrádzať, ale aj  rešpektovať a obetovať sa jeden pre druhého. A pripomína tiež to, ako nás neraz zarazí konanie našich najbližších v osudných okamihoch.

A hory odpovedali ozvenou je správna kniha do kresla, či na pohovku, kde sa spomalí čas a necháte sa unášať nádherným príbehom o šťastí v pokore, o ktorom možno ani len netušíme.

Vráťte sa do roku 1952
a začítajte sa do dojímavého príbehu Khaleda Hosseiniho:
http://bit.ly/kh_uryvok

Khaled Hosseini

Khaled HosseiniKhaled Hosseini patrí medzi najobľúbenejších svetových autorov – z jeho hitov Majster šarkanovTisíc žiarivých sĺnk sa predalo 50 miliónov kníh vo viac ako sedemdesiatich krajinách sveta. Majster šarkanov sa držal neuveriteľných 103 týždňov na 1.mieste prestížneho rebríčka bestsellerov New York Times. Khaled Hosseini je vyslancom USA pri UNHCR (Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov) a založil tiež nadáciu, ktorá poskytuje humanitárnu pomoc ľuďom v Afganistane.

Majster šarkanov  Tisíc žiarivých sĺnk  A hory odpovedali ozvenou

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.