bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skZnámi kuriéri navštívili aj naše vydavateľstvo

Aj my vo vydavateľstve Ikar pomáhame dobrej veci! :) V našom vydavateľskom dome sme privítali viaceré známe slovenské osobnosti a podporili tak charitatívny projekt bratislavská Misia.

crVeľkú radosť máme najmä z našich autoriek Andrejky Coddington a Mirky Ábelovej, ktoré sa na jeden deň stali kuriérkami a priniesli úsmev nielen nám, ale predovšetkým tým, ktorí to potrebujú najviac. Certifikát u nás podpísal aj moderátor Matej Sajfa Cifra.

Čo je Misia?
V rámci akcie Misia vystupujú známe osobnosti v úlohe jednodňových kuriérov na bicykloch. Zavolať takéhoto kuriéra si môže ktokoľvek v Bratislave. Ten, kto si ho zavolá dostane od kuriéra certifikát v hodnote 10 €. Ak pôjde o konkrétneho kuriéra, tak cena je 50 €.
Výťažok z doručených certifikátov je celý venovaný na pomoc pre konkrétneho človeka.

Projekt vymyslel český divadelník, herec Petr Forman a David Voverka, ktorí sa nechali inšpirovať filmom Vratné Lahve. V roku 2010 sa konal prvý ročník v Prahe. Misse sa zúčastnilo cca 40 osobností. Petr Forman pozval na českú Misiu slovenského režiséra Nikitu Slováka, ktorý projekt začal v roku 2011 realizovať aj na Slovensku. Nikita Slovák zmobilizoval do prvého ročníka 50 jazdcov.
Prvý ročník netradičného charitatívneho podujatia, skončil úspešne. Kuriéri - známe osobnosti vyzbierali 7 648,97 €. Čiastka bola venovaná na pomoc klientom domova sociálnych služieb na Sibírskej na kúpu prístroja.

Mrika

cif

zima

 

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(9. októbra 2017 v 14:00)
1"'`--