bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skPyco a Pauhofová pokrstili novú Heribanovú (+súťaž)

Takáto detská kniha na Slovensku ešte nevyšla (a vy ju môžete mať aj s venovaním – úplne dolu súťaž :-). Okrem skvelého príbehu Tamary Heribanovej a nádherných ilustrácií má kniha aj špeciálnu úpravu a jedinečnú interaktívnu aplikáciu pre tablety, ktorej partnerom je Slovak Telekom.

Tamara Heribanová a jej nová kniha Misia Eva, prísne tajné! „Pre mňa je to jedna z najkrajších detských kníh, odkedy som vyrástol z  malých nohavíc,“ priznal krstný otec knihy Martin Pyco Rausch. Druhou sudičkou bola Táňa Pauhofová a na výnimočnú knihu i aplikáciu sa prišli pozrieť viaceré známe tváre ako Peter Cmorik s Mirkou Partlovou, Zdenka Predná, či Kristína Farkašová.

Na začiatku bol sen, v ktorom Tamara videla asi osemročné dievčatko s aktovkou na chrbte, s hlavou plnou plánov a velikánskym srdcom. Pustila sa do písania a po dvoch rokoch je kniha Misia Eva, prísne tajné na svete. Vydavateľstvo Ikar navrhlo, aby urobili niečo výnimočné a unikátne. „Aby sme knihu takpovediac ´vytuningovali´, aby vyzerala ako tajný zápisník,“ popisuje Tamara.
Kniha Misia Eva, prísne tajné vyzerá inak už na prvý pohľad. Špeciálna obálka, gumička, ktorá navodzuje dojem tajného denníka a písaný font dodávajú príbehu inú dimenziu. Autorkou originálnych ilustrácií je Petra Hilbert, ktorá veľmi vnímavo pretavila situácie do krásnych obrázkov.  „A v príbehu sú miesta, pri ktorých budú mať deti naozaj pocit, že sú súčasťou niečoho tajného a dôležitého,“ dopĺňa Tamara.

Tamara Heribanová, Martin Pyco Rauch, Táňa Pauhofová

Okrem nádherného príbehu o školáčke Evke Šidlovej, ktorá sa rozhodne zachrániť svoju rodinu a dať rozvedených rodičov opäť dokopy, má kniha aj jedinečnú aplikáciu pre tablety. Tá bude už o pár dní dostupná v elektronickom obchode www.ibux.sk a ponúkne okrem celého príbehu hry ako puzzle, pexeso, počítanie, písomku na overenie, či malý čitateľ bol pri čítaní pozorný a vlastný denník. Do knihy sa už na krste začítal spevák Peter Cmorik, ktorý tam prišiel s partnerkou Mirkou Partlovou. „A celkom ma to baví, musím povedať,“ dodal s knižkou v ruke.

Táňa Pauhofová „Tamarka je žieňa, ktoré má v sebe neuveriteľnú hravosť a dokáže sa najkrajšie na svete radovať,“ tvrdí s úsmevom sudička Táňa Pauhofová. „Podľa mňa je odjakživa predurčená, aby túto hravosť a radosť vložila do knihy. Takže som šťastná, že – pre mňa – Misia Tami je splnená.“ Dojatá z novej knihy bola aj mama a moderátorka večera Alena Heribanová, ktorá sa takmer neubránila slzám.

„Je to kniha o láske, odvahe a o tom, že keď niečo naozaj veľmi chceme, keď na tom sne a túžbe usilovne pracujeme, tak nám nič nestojí v ceste. Treba robiť veci so srdcom,“ odkazuje Tamara Heribanová a aj preto pokrstili knižku papierovými srdiečkami a prskavkami. „Želám knihe, aby tá misia nebola tajná, ale čo najverejnejšia a aby mali z nej radosť tisíce detí i dospelých,“ zaželal Pyco. Podľa riaditeľky vydavateľstva Ikar Valerie Malíkovej je to síce kniha prioritne pre deti, ale rozhodne si ju môžu prečítať aj rodičia a starí rodičia. „Misia Eva je totiž mimoriadne pozitívna, nabitá dobrou energiou a končí sa šťastne. Keby sa tak každá podobná misia končila šťastne, to by bol raj na tomto svete,“ zaželala si V.Malíková.
Začítajte sa do novinky Misia Eva, prísne tajné na Bux.sk už teraz.

!!! SÚŤAŽ !!!
 o knihu Misia Eva, prísne tajné s venovaním Tamary Heribanovej

Skvelá kniha, pri ktorej sa zabavíte vy alebo vaša ratolesť...výborný vianočný darček, ktorý určite poteší. Máme tu jednu knihu a za ňu chceme jediné: napíšte pod článok svoju obľúbenú detskú knihu, či knihy, ktoré vám čítali rodičia v detstve alebo vy teraz čítate svojím deťom. Jedného z vás vyberieme a pošleme knihu Misia Eva, prísne tajné aj s venovaním autorky. Píšte dnes do 16:00, veľa šťastia....a zatiaľ si môžete pozrieť ďalšie fotografie z krstu.

VÝHERCA súťaže
Ďakujeme za všetky reakcie - je super zaspomínať si takto na naše obľúbené detské knižky. Nezabudnite čítať svojím deťom, určite sa vám to vráti. Ťažko sa nám vyberalo, no napokon sme vybrali Zuzanu Bumberovú z Trebišova, ktorej pošleme Misiu Eva, prísne tajné s venovaním a podpisom autorky Tamary Heribanovej. Blahoželáme.

krst knihy Misia Eva

Tamara a Alena Heribanové

Táňa Pauhofová a martin Pyco Rausch

Mirka Paltrová a Peter Smorik

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(6. novembra 2012 v 10:29)
Moja najobľúbenejšia kniha v detstve bola jednoznačne Smelý zajko - Smelý zajko v Afrike od Jozefa Cígera Hronského :)
(6. novembra 2012 v 10:30)
Josef Capek - Rozpravky o psickovi a macicke - v detstve sa mi zdal ich pribeh velmi smutny, dodnes si pamatam par momentov, ktore ma rozplakali ;)
(6. novembra 2012 v 10:32)
Najkrajšia detská kniha: Môj Macík. Je nesmrteľná! A ešte jedna, ktorá ma dostala: Deti z Bullerbynu Astrid Lindgrenovej.
(6. novembra 2012 v 10:32)
Anna zo zeleného domu. Najúžasnejšia kniha akú može dieťa či dospelý človek čítať.
(6. novembra 2012 v 10:32)
Malá morská panna
(6. novembra 2012 v 10:32)
Moja nesmierne oblubena knizka bola Opice z nasej police od Kristy Bendovej; opice ma tak fascinovali, ze som ich vsade hladala, tak mi rodicia museli kupit velku, nastastie plysovu opicu.
(6. novembra 2012 v 10:33)
ja som ako dieta precitala vela kniziek oblubenu som nejak nemala, ale moj drahy ano a citali sme ju aj nasim detom - Opice z našej police od Kristy Bendovej :-)
(6. novembra 2012 v 10:36)
Dobšinského Slovenské rozprávky, potom Zuzankine dobrodružstvá...a prvá, ktorú som si sama prečítala bola Smelý Zajko od Cígera-Hronského :) ale samozrejme aj klasika Snehulienka, Popoluška..to boli rozprávky do vane :)
(6. novembra 2012 v 10:36)
O medovníkovom domčeku-Mária Ráyusová Martáková,tak trošku som bála jednej ilustrácie
(6. novembra 2012 v 10:36)
moja naj kniha v detstve bola O psíčkovi a mačičke od Josefa Čapka...
(6. novembra 2012 v 10:36)
Jednoznačne Osmijanko
(6. novembra 2012 v 10:36)
ja som mala rada ediciu knih Zuzanka napr. Zuzanka na brehu jazera, moja najoblubenejsia kniha bola 365 rozpravok na dobru noc a taktiez šmolkovia a Smely zajko :)
(6. novembra 2012 v 10:37)
Ako celkom malá som mala najradšej knižku "Môj macík" - a viem ju naspamäť ešte doteraz :)Tiež ju čítame s malými detičkami. Potom neskôr, ako školáčka, som stále dookola čítala Annu zo Zeleného domu... Tamarke zo srdca gratulujem!
(6. novembra 2012 v 10:37)
Ja som mala velmi rada Čin.čin , dokonca som ju vedela naspamat, a niekolkokrát som prečítala Zlatú bránu, kde bolo okrem rozprávok vela povedačiek a hádaniek :-) Dnes čítam svojim detom Zajka Bojka a maju radi aj Ferda mravca :-)
(6. novembra 2012 v 10:40)
moje najkrajšie rozpravky v detstve boli dobšinskeho rozpravky,teraz ich čitam aj svojim detom,ale čitame aj nove knihy
(6. novembra 2012 v 10:40)
Mojimi obľúbenými knihami boli Slovenské rozprávky od Pavla Dobšinského.Čítala som si ich stále dookola a dúfam, že ich budem čítať aj svojím deťom :)
(6. novembra 2012 v 10:41)
Ked som bola v skolke, dostali sme knizku "Co si hracky rozpravali" od M.Durickovej. Citala som ju mnohokrat a zachovala som si ju aj pre moje deti, ktorym tuto knizku citam pred spanim :)
(6. novembra 2012 v 10:42)
Doslova som milovala knihu Janka a Danka...možno aj za to že sama sa volám Janka a mala som v obľube ich šibalstvá. Autorka Mária Ďuríčková vedela excelentne podať príbeh. Môjmu synovcovi rada čítam z encyklopédií. Napr.Veľká kniha predškoláka
(6. novembra 2012 v 10:47)
v detstve som veľmi rada čítala, ku každému sviatku som si priala knihu. Najradšej som mala Alicu v krajine zázrakov
(6. novembra 2012 v 10:48)
Oh, bolo to čo by kameňom dohodil a aj tak je jediná kniha, ktorú si pamätám: Perníková chalúpka :D
(6. novembra 2012 v 10:51)
Opice z našej police, Budkáčik a Dubkáčik, Smelý zajko v Afrike, Ferdo mravec...tých úžasných destkých knižiek je neúrekom
(6. novembra 2012 v 10:51)
U mňa boli a sú obľúbené knihy Od Kristy Bendovej ako Opice z našej police a Osmijankove rozprávky. Vtipné, chytľavé, super... No a klasické Slovenské rozprávky, to je niečo, čo určite doprajem aj mojim deťom :)
(6. novembra 2012 v 10:54)
Keď som bola malá, najradšej som mala rozprávky z knihy „Zabudnutý čert“ (Jan Drda). Čítavala mi ju mama a niekedy aj bratia, otec kladný postoj ku knihám nemal, no postupne ich to prestávalo baviť a tak som začala čítavať viac sama a s veľkou chuťou. Často som v knihách nachádzala to, čo mi ako dieťaťu v reálnom svete chýbalo – krásne vzťahy a šťastné konce. Aj keď sa moji rodičia nerozviedli (vtedy to predsa na dedinách nebolo bežné), ich vzťahy boli často ako na hojdačke a aj keď si to rodičia nemyslia, deti si uvedomujú oveľa viac, ako dajú poznať. Pred hádkami, ktoré som nemohla nepočuť, a problémami, ktoré sa nedali prehliadnuť – som často utekala do svojho knižného sveta, kde som aspoň na chvíľu mohla byť niekým iným. Najťažšie obdobia našťastie prešli, aj keď sme si to všetci odtrpeli, teraz som mojim rodičom vďačná, že spolu zostali. Vek, skúsenosti, spoločné odžité to dobré aj zlé a aj ťažké ochorenia ľudí a ich vzájomné vzťahy zmenia. Teraz sa na to už všetci pozeráme inak a som naozaj rada, že ich mám, oboch, súčasne. Preto ma teší, keď som zistila, že vyšla kniha, určená pre deti, ktorá sa pozerá aj na tento vysoko aktuálny problém a to práve z pohľadu detí. Autorke prajem veľa spokojných čitateľov a čitateľom zase, aby sa im aj práve vďaka rozprávkam a knihám podarilo svoje problémy ľahšie riešiť, alebo na ne pri ich čítaní aspoň na chvíľu zabudnúť :-)
(6. novembra 2012 v 10:56)
mne asi veľmi nečítali keď som bola malá, lebo si to nepamätám. ja som mojim deťom čítala Kubko a Maťko ... a potom klasické rozprávky o Čiapočke, kozliatka a pod
(6. novembra 2012 v 10:59)
Ja som mala rada knihy Danka a Janka(Mária Ďuríčková)Rozprávky o psíkovi a mačičke(Josef Čapek)Annu zo Zeleného domu(Lucy Maud Montgomeryová. Keď som čítala nevnímala som nikoho a nič okolo seba:-)
(6. novembra 2012 v 11:01)
Danka a Janka
(6. novembra 2012 v 11:07)
aj moje najobľúbenejšie v detstve boli rozprávky Pavla Dobšinského. Každý večer sme si so sestrami jednu vybrali a mamina nám prečítala...pekné spomienky :)
(6. novembra 2012 v 11:09)
Mária Ďuríčková: Majka Tárajka
(6. novembra 2012 v 11:11)
Milovala som rozprávky od Hansa Christiana Andersena v podaní môjho starého otca - nezabudnuteľné:).
(6. novembra 2012 v 11:15)
Ked som bola malá čítala som dokola z rozprávky do rozprávky,dnes deťom čítam rozprávky od disney a tiež svoje ukryté knížky,no a nieje nad macka uška :-)
(6. novembra 2012 v 11:17)
Zbožňovala som knižku Môj macík:) A potom ešte knihu Moje najkrajšie rozprávky, kde som sa hnevala, keď mi babka nechcela ukázať obrázky:)
(6. novembra 2012 v 11:22)
V detstve som mala rada knihu Zrkadielka, kde boli rozne basnicky a rozpravky. Svojmu synovi som citala az do 10 rokov vzdy vecer pred spanim, boli to rozne rozpravky o zvieratkach, skriatkoch a inych dobrodruhoch :-)
(6. novembra 2012 v 11:23)
Tych kniziek je strasne vela, chvalabohu som si vacsinu uchovala a teraz v nich listujeme spolu s mojou ratolestou. Danka a Janka, Alfonz Vrtinozka, Osmijanko, Bola raz jedna trieda, Zlata brana, rozpravky bratov Grimmovcov, Pavla Dobsinskeho..ale ako prva ma napadla kniha Pom Pomove rozpravky, paradoxne prave tato sa mi stratila. Celkovo mam ale pocit, ze kedysi boli tie rozpravky krajsie, zrozumitelnejsie, plne pribehov. Teraz je to samy macko pu, hello kitty, darmo, deti uputa viac obal ako obsah na rozdiel od dospelych :)
(6. novembra 2012 v 11:37)
Moja najoblubenejsia kniha bola Cestou -necestou od Elfriede a Eberhard Binderovovcov z roku 1989. Je to vlastne velke 6-stranove leporelo, ktore rozprava kratky pribeh o tom, ako brat so sestrou idu na prazdniny k starkim a cestou postracaju batozinu, ale nakoniec vsetko dobre dopadne. Knizka je velmi pekne a bohato ilustrovana a je to aj najoblubenejsia knizka mojho dvojrocneho synceka, ktory ju uz pozna naspamat. ;)
(6. novembra 2012 v 11:40)
Detských knižiek mi rodičia prečítali množstvo. Najviac mi však v pamäti zostali rozprávky Pavla Dobšinského a Ezopove bájky. Môj synček má teraz väčšinou knižky s disney postavičkami, ale najradšej má aj tak deduška Večerníčka, ktorého sme prečítali snáď už sto krát.
(6. novembra 2012 v 11:43)
Ako dieťa som nečítala rada, preto si ani veľa nepamätá, začali to leporelá-žabiatko sa narodilo..., potom Danka a Janka, O psíčkovi a mačičke, Drevený zámoček... Teraz je mojou obľúbenou "detskou" knihou séria Harry Potter :-) A keďže mám trojročnú neterku, tak čítame to čo práve chce, zase leporelá a krátke riekanky, Dolámal sa mravček... Veselé rozprávky o zvieratkách, Graffalo... :-)
(6. novembra 2012 v 12:00)
Rodicia mi necitali, jedine babicka rozpravala pribehy z hlavy a naucila ma Moj macik na spamet. Milovala som to. Zajtra to bude rok, co je na druhom svete :(
(6. novembra 2012 v 12:01)
Keď som bola malá, rodičia mi veľmi nečítali z kníh, skôr som bola dieťa, ktoré sa vždy zahralo s plyšákmi, takže knihy nepatrili medzi moje obľúbené ,,hračky", ale jedna kniha sa mi predsa vryla do pamäti, ktorú som si kúpila, keď som bola ešte na základnej škole (vtedy chodili ponuky kníh do škôl), a to kniha Mickeyho vianočná koleda, ktorú opatrujem dodnes :)
(6. novembra 2012 v 12:19)
knihu Čin-Čin od Podjavorinskje som vedela ako dieťa celú naspamäť, ešte teraz si pamätám niektoré slohy a potom to bola klasika Smelý Zajko, Dobšinského rozprávky alebo Ferdo Mravec, deti dnešnej doby to už asi ani nepoznajú
(6. novembra 2012 v 12:31)
Jednoznacne to boli Nevedkove dobrodruzstva od Nikolaja Nosova. Tuto knihu som precitala azda 10 krat a mam ju stale odlozenu pre svojho syna.
(6. novembra 2012 v 12:37)
ja som ako malá zbožňovala Košíček a Staré grécke báje a povesti, knižku, ktorú mám ešte po tatinovi :)
(6. novembra 2012 v 12:39)
Ked som bola mala, rodicia na knihy nemali peniaze, ale ked som si zacala na seba zarabat, nejaka suma sem - tam padla aj za knihy, no uz nie detske, skor romany. Potom som vsak zacala nakupovat takmer kazde vianoce, na narodeniny a meniny knihy pre svoje deti, spominam si na Stevka Drievka a Alenku z polienka, Dobsinskeho rozpravky, ale najradsej mali Zlatu branu od Marie Durickovej, ktora bola plna nielen rozpravok, ale aj riekaniek a basniciek. Minule som ju objavila v novom vydani a tak sa ju planujem kupit na tohtorocne vianoce pre vnucika.
(6. novembra 2012 v 12:40)
Mne mamička čítavala najkrajšie rozprávky - Dobšinského rozprávky. Myslím, že je to klenot medzi rozprávkami, úplne klasické a navždy krásne. čítavala mi aj iné ale tie mi najviac utkveli v pamäti. V súčasnosti deti poznajú rozprávky skôr z televízie a také "katastrofy" ako pokemon, hana montana a iné somariny. Škoda, že na takú krásnu a kvalitnú literatúru (naších slovenských autorov sa často zabúda)
(6. novembra 2012 v 12:43)
Moja obľúbená knižka bola od Dobšinského, Slovenské rozprávky.
(6. novembra 2012 v 12:47)
Mne ako malinkej mamina a tatino vždy čítavali rozprávky o psíčkovi a mačičke,alebo si pamätám aj na Ezopoved bájky :) Aj ked medzi moje obľúbené vždy patrili staré grécke báje :) Tie boli aj poučné , ale aj veľmi zaujímavé,aspoň pre mňa ;)
(6. novembra 2012 v 13:01)
Rodičia nám knihy nečítali, ale som im povďačná, že nám ich od mala kupovali. Jediné vianoce sa stalo, že som pod stromček nedostala knihu a od stromčeka som odišla s plačom. Moja najobľúbenejšia bola Z rozprávky do rozprávky a Osmijankové dobrodružstvá. Dcéra má 11 rokov, číta si už sama, sem tam ma ešte požiada, aby som jej povedala rozprávku na dobrú noc. Syn má 14 mesiacov, najradšej má knihu (leporelo) so zvieratkami, ktorú som mu už skryla, lebo čítať mu to 10 krát za deň, je na mňa už priveľa :). Dnes sme si na výmenu boli v kníhkupectve vybrať novú knihu o záhradke.
(6. novembra 2012 v 13:05)
Mne sa veľmi páčili rozprávky z kníh Danka a Janka, O psíčkovi a mačičke, Mach a Šebestová a obľúbená knižka mojej dcérky a aj moja keď som bola malá bola od Márie Rázusovej-Martákovej-Môj Macík. Tá knižka sa dedila z generácie na generáciu :o)
(6. novembra 2012 v 13:22)
Moja obľúbená knižka bola od Jozefa Cígera Hronského - Budkáčik a Dubkáčik, Tri múdre prasiatka
(6. novembra 2012 v 13:35)
staré dobré Slovenské rozprávky
(6. novembra 2012 v 13:44)
En ten tulipán, Už ho vezú, Šťastenko, Nezbedné slnko, Rozprávky uja Rémusa, Kocúr v čižmách...teraz sú knihy dcérine a tá z nich bude čítať vlastným deťom...milujeme knihy a máme ich veľmi veľa...s pozdravom knihomoľ
(6. novembra 2012 v 14:36)
Doteraz mám odloženú knižku od Márie Jančovej Rozprávky starej matere
(6. novembra 2012 v 14:47)
..Pre mňa malo magické čaro už len to keď mi každý deň pred zaspávaním čítala mnou vybranú rozprávku..často krát tú najdlhšiu :) no do dnes sa rada vraciam ku knižke Danka a Janka..a takisto moja obľúbená červená čiapočka v iX verziách :) ale keď že som mala vlastnú kreatívne vyvinutú fantáziu už od mala..rada som sa len tak usadila a na základe obrázkov som si vymýšľala vlastné rozprávky..niečo s toho mi hádam aj ostalo do dnes..rada sa venujem písaniu fun fiction :) a keď raz budem mamou..veľmi rada budem svojím deťom rozprávať pred spaním rozprávky..lebo viem aký magický pocit to je :) Každú knižku uložiť do truhlice pokladu..no nenechať prachom zapadnúť.. :-)
(6. novembra 2012 v 15:01)
Mojimi obľúbenými knihami boli Bračekovia mravčekovia, Medovníkový domček a Macko a jeho kamaráti - tú som pozerala donekonečna :)
(6. novembra 2012 v 15:10)
od Dobšinského, Slovenské rozprávky...podľa mňa naj kniha :)
(6. novembra 2012 v 15:13)
Moje najobľúbenejšie knihy v detstve boli O psíčkovi a mačičke, Janka a Danka, Dobšinského ľudové rozprávky. Čítavali nám to rodičia a keď sme sa naučili so sestrou čítať aj my, tak sme si čítavali po večeroch tieto krásne rozprávky samé.
(6. novembra 2012 v 15:16)
Nezabudnuteľná Janka a Danka a mali sme takú modrú hrubú knihu s názvom Zozprávky na 365 dní
(6. novembra 2012 v 15:16)
Ferdo Mravec 4 ever :D
(6. novembra 2012 v 15:25)
určite zbierka rozprávok od Dobšinského :)
(6. novembra 2012 v 15:34)
Ako dieťa som mala najradšej Rozprávky bratov Grimmovcov, čo bola zároveň aj moja prvá knižka :-)Mám ju dodnes a je skutočným klenotom mojej knižnice. Neskôr si z detstva pamätám aj knihu Princezná z Mesačného údolia, ktorú som taktiež mala veľmi rada. Nedávno som zistila, že to bola Rowlingovej najobľúbenejšia knižka z detstva :)
(6. novembra 2012 v 15:34)
mala som viac obľúbených, ktoré som potom čítala aj svojim trom deťom, napr. O psíčkovi a mačičke, Smelý zajko, Smelý zajko v Afrike, Malý princ
(6. novembra 2012 v 16:04)
Moja najobľúbenejšia knižke pre deti je (ešte stále) Peter Pan :)
(6. novembra 2012 v 16:13)
Hí..že Petra Hilbert..poznám poznám :) už som sa s týmto menom stretla a čítala aj knižku..šikovnica.. :) a knižka od Tamarky vyzerá zaujímavo :-)
(6. novembra 2012 v 16:59)
Z detstva som si velmi oblubila knihu Stary Bodrik a Vlk, ktoru dnes citam synovcom a neteriam:)