bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skJozef Banáš: „Posielam politikom potkaniu masť!“

„Potkania masť je dobrá na rany a odreniny, takže posielam ju našim politikom,“ povedal bývalý politik a dnes mimoriadne úspešný spisovateľ Jozef Banáš.

Jozef Banáš: „Posielam politikom potkaniu masť!“

Knihu "pomazali" potkaňou masťou

 „Potkania masť je dobrá na rany a odreniny, takže posielam ju našim politikom,“povedal bývalý politik a dnes mimoriadne úspešný spisovateľ Jozef Banáš. V Bratislave včera pokrstil novinku Sezóna potkanov, ktorej podtitul hovorí za všetko: Časy sa menia, potkany nie! Knihu „pomazali“ potkaňou masťou a urobili na ňu výkričník. „Aby sa nezabudlo. Aby o niekoľko rokov neboli slušnými niekdajší podvodníci, a z niekdajších slušných urobia podvodníkov,“ vysvetlil Banáš. Na krst prišla jeho dcéra Adela a množstvo celebrít vrátane Olivera Andrásyho, Petra Lipu, Janka Lehotského, krst moderoval komentátor Marián Leško a ukážku z knihy prečítal Rasťo Piško.

 „Priznávam, že ten názov je možno trošku krutý,“ usmieva sa Jozef Banáš, „ale nech mi politici prepáčia – objavil som toľko podobností medzi potkanmi a politikmi...aj keď na druhej strane tí, čo chovajú potkany vám povedia, že sú to veľmi milé domáce zvieratká.“

Pozrite si VIDEO – Jozef Banáš o podobnosti politikov a potkanov:

 

V knihe je podľa Banáša 25 indícií, ktoré keď dešifrujete, veľmi rýchlo prídete na to, o koho ide. Spisovateľ Ľuboš Jurík po prečítaní povedal, že „herci a politici Banášovi rozhodne tlieskať nebudú!“ Áno, po tejto knihe niektorí nezaspia, pretože Banáš pútavo a nemilosrdne odhaľuje šokujúce súvislosti nielen v politike. Sezóna potkanov podľa prvých reakcií nastavila zopár hlodavcom morálne pasce a čitateľ sa pri čítaní možno bude prekvapene pýtať: takto to naozaj bolo a je?!

Dav

Sezóna potkanov „Táto kniha  je tiež úžasná v tom, že nás vracia do obdobia, ktoré sa nevráti, ale ktoré bolo úžasné a neopakovateľné,“ povedal komentátor Marián Leško s tým, že si pri čítaní pripomenul množstvo nádherných detailov, na ktoré už zabudol, ale vtedy pred desiatkami rokov tvorili jeho každodenný život. Adela Banášová je veľká čitateľka a Zastavte Dubčeka ani Idiotov síce nečítala, no Kód 9, Zóna nadšenia sa jej veľmi páčili. A už sa chystá zahryznúť aj do novinky Sezóna potkanov, hoci s úsmevom dodáva: „Mám doma otca, ktorého predsa musím čítať ako povinné čítanie.“

Jozef  Banáš – vášnivý cestovateľ - dostal aj darček. Generálna manažérka spoločnosti Euromedia Gabriela Belopotocká mu odovzdala poukážku na cestu do Maroka v hodnote tisíc eur.

Prečítajte si úryvok z kapitoly Zabijem ho - Sezóna potkanov.

Pozrite si VIDEO – Rasťo Piško číta z knihy Sezóna potkanov:

 

Marián Leško    Rasťo Piško

Peter Lipa

Tošo

Oliver Andrásy

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(25. októbra 2011 v 15:39)
Vyrábate "spisovateľa" z človeka, ktorý nevie písať!!!