bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skVasilková: „Áno, som bohatá!“ (17.6.2011)

Dva životy Krst knihy Dva životy

Tá Vasilková ma štve. Píše pomaly a krátko,“ tvrdila na včerajšom krste novej knihy Dva životy naoko nahnevane bývalá známa moderátorka Andy Timková. Aj keby vraj naša najúspešnejšia spisovateľka napísala ročne desať kníh, všetky si s chuťou a nedočkavosťou prečíta. „Keby som dokázala ťukať do kláves ako tuto Richard Rikkon, tak toho napíšem viac,“ zakontrovala s úsmevom Táňa Keleová-Vasilková.
Dva životy


Dva životy sú už 22.kniha najpredávanejšej slovenskej autorky, ktorá sa blíži k 900.000 predaným výtlačkom. Richard Rikkon predviedol kus svojho majstrovstva, nielen sám, ale neskôr si zahral jednu skladbu aj najmladšou dcérou Keleovej-Vasilkovej, tiež Táňou. „Pani Táňa je neuveriteľne energická, nabitá pozitívnou energiou, ktorú prenáša aj na druhých,“ zložil jej poklonu Rikkon. Knihu uviedol do života otec autorky, slávny cestovateľ František Kele a vzápätí aj ich fenka Bára, ktorá oblízala jeden výtlačok. Aby bol pre Vasilkovej čitateľky takou lahôdkou, ako jej doterajšie knihy.

„Čoraz viac ľudí sa ma pýta – a ste vy už bohatá?“ smeje sa Keleová-Vasilková. „A ja im odpovedám: áno, som bohatá! Lebo keď sa rozhliadnem tu, v sále, a vidím to množstvo priateľov, blízkych, skvelých spolupracovníkov, ktorých milujem...áno, som nesmierne bohatá,“ dodáva spisovateľka ukazujúc na plnú sálu, v ktorej boli dokonca hostia zo zahraničia.

Dva životy


PríbehDva životy rozpráva o dvoch priateľkách, prekladateľke Anne a učiteľke Veronike. Prvá žije s manželom a dcérkami napohľad pokojný život...druhú vôbec netrápi, že v jej živote nie je nijaký muž a teší sa z drobných radostí, priateľstiev a vlastne každého nového dňa. Život je však plný prekvapení a už po pár stranách vás Dva životy chytia tak, že ich nepustíte, kým príbeh nedočítate. „Táňa je neskutočne urozprávaná, dokáže počúvať, naraz hovoriť, všetko vnímať a dlho, dlho,“ usmieva sa herečka Lucia Fričová, ktorá prečítala ukážku z jej knihy. A práve to je tajomstvo jej kníh. Ona totiž dokáže s ľuďmi hovoriť a tou svojou bezprostrednosťou a úprimnosťou z nich vytiahnuť aj to, čo by nepovedali svojim najbližším.“

„A pozor, s Vasilkovou môžete ísť na dovolenku!“ lákala Andy Timková. Z každej Vasilkovej knihy sa totiž predajú desaťtisíce kníh a tak sa obľúbená autorka v spolupráci s vydavateľom rozhodli dať čitateľkám darček navyše. Stačí si kúpiť jej najnovšiu knihu Dva životy a ste v hre o 10x dovolenkovú VIP kartu a vreckové 100€.

Prečítajte si úryvok z knihy Dva životy.

Dva životy Dva životy


Dva životy