bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.skAutor svetového bestsellera Ľavá ruka Boha pricestuje v novembri do Bratislavy

Bratislava 5. septembra 2013 - Britský spisovateľ a scenárista PAUL HOFFMAN pricestuje na pozvanie vydavateľstva Ikar v novembri do Bratislavy. Pracovná cesta autora je spojená s promo záverečnej časti jeho trilógie s názvom Pod krídlami smrti. Na osobné stretnutie so spisovateľom sa môžu tešiť hostia knižného veľtrhu Bibliotéka, ale aj čitatelia v kníhkupectve v dňoch 14. - 16. novembra 2013.

Paul HoffmanPAUL HOFFMAN (1953) je skúseným spisovateľom a scenáristom. Spolupracoval s takými velikánmi ako Francis Ford Coppola, svoju pečať dal kultovému filmu Krstný otec a na konte má ďalšie hity. Na prvom románe The Wisdom of Crocodiles (Múdrosť krokodílov, 2000) pracoval trinásť rokov. Predpovedal v ňom opätovné rozpútanie medzinárodného terorizmu v 21. storočí a presne opísal charakter kolapsu svetového finančného systému. Druhý román The Golden Age of Censorship (Zlatý vek cenzúry, 2007) je čierna komédia inšpirovaná autorovým pôsobením v oblasti filmovej cenzúry.

Čitateľov azda najviac oslovil prvou časťou trilógie Ľavá ruka Boha. Román sa stal najočakávanejšou  a  jednou z najmedializovanejších kníh roka 2010. Predurčoval ju na to skvelý príbeh, originálny námet a majstrovské rozprávačstvo autora.  Román vyšiel naraz v dvadsiatich krajinách sveta, vrátane Slovenska. O rok neskôr vyšla druhá časť trilógie Posledné štyri istoty. Záver trilógie Pod krídlami smrti spája nitky príbehu z dvoch predchádzajúcich románov. Osud hrdinov sa zavŕši. Anjel skazy rozprestrie krídla a celý svet zadržiava dych pred rozhodujúcou bitkou. Posledná časť trilógie prichádza do našich kníhkupectiev 6. novembra t. r.

Ľavá ruka Boha    Posledné štyri istoty      Pod krídlami smrti

Námet pre trilógiu čerpal Paul Hoffman z vlastného detstva. Narodil sa v dome, kde nebola zavedená voda ani elektrina, často sa pozeral, ako jeho otec, priekopník parašutizmu, iba o vlások unikol smrti a niekoľko rokov strávil  v internátnej škole  vedenej extrémistickým kresťanským rádom. Táto skúsenosť sa podľa autora veľmi nelíšila od podmienok jeho hrdinov v útulku na Shotoverskom zráze. 

O podrobnostiach pobytu Paula Hoffmana v Bratislave vás budeme včas informovať.

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Komentáre

(6. septembra 2013 v 16:30)
knižky sa mu veľmi vydarili :)