bux.sk
knihy, ktorými žijete
Úvodná stránka
Buxcafe Knižné podcasty Eknihy na Bux.sk







58 najkrajších náučných chodníkov

Vedeli ste, že prvý náučný chodník na Slovensku vznikol v roku 1960? Bol to náučný chodník v Prielome Dunajca v Pieninskom národnom parku. Oveľa skôr, ešte v roku 1926, vznikol v Štiavnických vrchoch v okolí Piargu (dnešné Štiavnické Bane) „príležitostný“ lesnícky zameraný náučný chodník s 32 zastávkami. Dnes máme na Slovensku oveľa viac náučných chodníkov, ktoré sa naozaj oplatí prejsť. Máme pre vás tip na 58 trás na strednom Slovensku.

http://data.bux.sk/book/037/844/0378445/medium-naucne_chodniky_stred_a_juh.jpgV sérii kníh o náučných chodníkoch vychádza po juhozápadnom a severozápadnom Slovensku ďalší diel, ktorý sa venuje najkrajším náučným chodníkom na území dnešného Banskobystrického kraja.

Objednajte si novinku Náučné chodníky – stred a juh.
Kupit bux.sk

Turistická edícia Po Slovensku sa teší veľkej popularite, pretože ponúka praktické knihy, ktoré slúžia ako dokonalý sprievodca. Táto séria mapuje najkrajšie trasy a lokality na Slovensku a poznáva Slovensko pešo, na bicykli či autom. Niektoré trasy síce sú ľahkými a nenáročnými prechádzkami, avšak viaceré z náučných chodníkov dajú zabrať aj našej kondícii.

naucne chodniky

Ambíciou autorov nebolo detailne spracovať všetky existujúce náučné chodníky. Do novinky Náučné chodníky – stred a juh, ktorá pokrýva stredné a južné Slovensko, sa pokúsili vybrať tie, ktoré najlepšie vystihujú pojem náučný chodník a najlepšie charakterizujú prírodnú a kultúrnu krajinu tejto časti Slovenska.
Nezaradili sem viaceré staršie náučné chodníky, ktoré sú v dezolátnom stave a čakajú na rekonštrukciu.

Vďaka knihe spoznáte krásne zákutia  a zaujímavé miesta stredného Slovenska. Je určená nielen peším turistom, ale predovšetkým rodinám s deťmi. Autor prešiel všetky náučné chodníky a zmapoval ich najzaujímavejšie miesta.

Do knihy zaradil 58 náučných chodníkov v Banskobystrickom samosprávnom kraji a okrem základného opisu každého chodníka ani v tejto knihe nechýbajú zaujímavosti súvisiace s jednotlivými miestami, cez ktoré výlet prechádza.
Samozrejmosťou sú podrobné praktické informácie o časovom rozvrhu, prevýšení, vzdialenosti či náročnosti. Texty sú doplnené množstvom farebných fotografií, ktoré sa snažia ilustrovať priebeh trás a turistov aspoň čiastočne vizuálne pripraviť na pohľady, ktoré turistov na trase čakajú.

pusty hrad

Z novinky Náučné chodníky – stred a juh odporúčame napríklad trasy Muránskou planinou, Pod Štiavnickými vrchmi, Kremnickou dolinou, Okolo Tajova, náučný chodník Pustý hrad (na fotke vyššie) alebo trasu vedúcu Vtáčnikom.

Milan Buno, 22.5.2016

edicia po slovensku

Pridať komentár


V odpovedi prosím používajte iba číslice

Ešte nikto nekomentoval, budete prvý.